Request
PL EN SV
Zapytaj o ofertę

Scuba Travel Scandinavia AB posiada ustawowe gwarancje ubezpieczeniowe na podróż, złożone z Kammarkollegiet (Agencja prawna, finansowa i administracyjna rządu szwedzkiego). Wszystkie firmy turystyczne sprzedające wycieczki zorganizowane są zobowiązane do posiadania funduszu gwarancyjnego. Gwarancje szwedzkie są regulowane przez Kammerkollegiet. Szwedzka ustawa obejmuje wszystkich pasażerów, niezależnie od ich narodowości, miejsca zamieszkania i miejsca rozpoczęcia lub zakończenia wycieczki.

Każdy organizator turystyki i przedsiębiorca ułatwiający nabywanie powiązanych usług turystycznych określony w Ustawie o Gwarancjach Podróżnych (1972: 204), musi, przed sprzedażą lub marketingiem uzgodnień, złożyć gwarancję podróżną z Agencją Prawną, Finansową i Administracyjną - Kammarkollegiet. Celem ustawy jest ochrona podróżnych w przypadku odwołania lub przerwania wycieczki, najczęściej z powodu bankructwa operatora podróży. Kwota zabezpieczona w ramach gwarancji może zostać wykorzystana do pokrycia kosztów każdej zaliczki, pełnej zapłaty wartości świadczeń, zawartych w umowie o podróżach i ewentualnych kosztów zwrotu. Jeśli wycieczka z jakiegoś powodu nie zostanie ukończona przez organizatora, gwarancję można wykorzystać do zwrotu kosztów poniesionych przez podróżnych.

Kammarkollegiet ustala kwotę gwarancji indywidualnie dla każdego operatora, w oparciu o raporty operatora dotyczące zakresu jego działalności, dla których należy złożyć gwarancję. Operator musi zgłosić wszystkich pasażerów, ponieważ każdy, kto zawiera umowę ze szwedzkim operatorem, może otrzymać zwrot z gwarancji, którą operator złożył w Kammarkollegiet. Szwedzka Ustawa obejmuje wszystkich pasażerów, niezależnie od ich narodowości, miejsca zamieszkania i miejsca rozpoczęcia lub zakończenia wycieczek.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Kammarkollegiet: 08-700 08 00.

Sprawdź, czy biuro podróży, z którym planujesz podróż, ma wymaganą gwarancję. Kliknij tutaj, aby sprawdzić gwarancję Scuba Travel z Kammarkollegiet. 
 


Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2302 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych
.

Powiązane usługi turystyczne to podróż zorganizowana, której definicja jest zawarta w dyrektywie (UE) 2015/2302. W związku z tym nasi klienci, oraz wyjazdy organizowane przez Scuba Travel są objęte wszystkimi prawami UE i mają zastosowanie do wyjazdów zorganizowanych. Czytaj więcej tutaj.

T+48 61 678 16 68  E biuro@scubatravel.pl   Skype scubatravel.pl

Fabriksgatan 13, 412 50 Gothenburg, Sweden

Nyhetsbrev

Missa inte våra erbjudanden och nyheter.Newsletter

Get the latest news and offers from Scuba Travel