Request
PL EN SV
Zapytaj o ofertę

Tanzania - Nurkowanie

W Tanzanii, w Afryce, najpiękniejsze miejsca nurkowe skupiają się wokół wysp Zanzibaru, Pemba i Mafia. Ciepłe wody Oceanu Indyjskiego oferują w tych rejonach wspaniałe warunki do nurkowania, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych płetwonurków.

W Tanzanii, w Afryce, najpiękniejsze miejsca nurkowe skupiają się wokół wysp Zanzibaru, Pemba i Mafia. Ciepłe wody Oceanu Indyjskiego oferują w tych rejonach wspaniałe warunki do nurkowania, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych płetwonurków. Wody w pobliżu Tanzanii są krystalicznie czyste, bogate w życie morskie i oferują bardzo komfortowe temperatury. Nurkowanie i nurkowanie z rurką (snorkeling) może być wykonywane przez długi czas bez odczucia zimna.

Przez setki lat handlarze, kupcy i żeglarze przypływali do wybrzeży Afryki pozostawiając po sobie wiele wraków, dziś obiektów idealnych do eksploracji przez nurkową brać.

Nurkowanie na wyspie Mafia
Archipelag Mafia składa się z jednej dużej i kilku mniejszych wysp, każda szczyci się ogromną ilością gatunków zwierząt, od drobnych motyli do wdzięcznego nietoperza owocowego. Pod powierzchnią znajduje się jeden z największych morskich ekosystemów na Oceanie Indyjskim. Chroniony od 1995 roku park morski posiada bardzo zdrowe i zróżnicowane systemy raf koralowych a wszystko to w ciepłych wodach o temperaturze 26'C i widoczności 25-30 metrów. Nie trzeba o nic więcej pytać!

Nurkowanie na Zanzibarze
Rafy koralowe otaczające Zanzibar są domem dla ponad 400 różnych rodzajów ryb rafowych, żółwi, delfinów i innych morskich stworzeń. Wieloryby Humpbacki migrujące na Madagaskar można oglądać od lipca do października. Przyjazne wody Oceanu Indyjskiego, otaczającego Zanzibar, mają średnią temperaturę 27° C i widoczność 10 - 40 metrów. W połączeniu z tętniącą życiem i ciekawą kulturą wyspy, miejsce jest doskonałe dla nurków, podróżników.

T+48 61 678 16 68  E biuro@scubatravel.pl   Skype scubatravel.pl

Fabriksgatan 13, 412 50 Gothenburg, Sweden

Nyhetsbrev

Missa inte våra erbjudanden och nyheter.Newsletter

Get the latest news and offers from Scuba Travel