Request
PL EN SV
Zapytaj o ofertę

Komodo

Nurkowanie w Parku Narodowym Komodo, obecnie "Rezerwacie Człowieka i Biosfery UNESCO" jest szczególnym doznaniem. Miejsce które może poszczycić się jednym z najbogatszych środowisk naturalnych na świecie. Cieśnina między wyspami Rinca i Komodo tworzy przejście pomiędzy dwoma oceanami, Oceanem Indyjskim na południu i Pacyfikiem (morze Flores) na północy. Dzięki stałemu mieszaniu się ciepłych tropikalnych wód z północy z chłodniejszymi z południa, Komodo to unikalny ekosystem z niezwykle bogatą florą i fauną. Park i okolica to jedno z najbogatszych środowisk morskich na świecie, z ponad 260 gatunkami raf koralowych, 70 gatunkami gąbek, ślimaków, mięczaków, szkarłupni, skorupiaków, ponad 1000 gatunkami ryb chrzęstnoszkieletowych i kostnoszkieletowych, morskich gadów i ssaków. Do godnych uwagi gatunków morskich należą koniki morskie, żabnice, ślimaki nagoskrzelne, płaszczki, wargacze garbogłowe - Napoleony.

Park Narodowy Komodo położony jest na wschód od Bali, pomiędzy dużą wyspą Sumbawa i Flores w Indonezji, wszystkie należą do wysp Lesser Sunda. Ten wspaniały obszar, oficjalnie uznany w 1991 r. za miejsce światowego dziedzictwa, został wpisany na listę Siedmiu Nowych Cudów Natury. Park Narodowy Komodo obejmuje 132 000 hektarów wód morskich, co czyni go jedną z największych chronionych powierzchni na świecie. Park i okoliczne tereny mogą pochwalić się wyjątkową biosferą, powstałą w wyniku starożytnych erupcji wulkanicznych, które utworzyły Sumatrę, Jawę, Bali oraz wyspy leżące na wschód od Papui Nowej Gwinei. W konsekwencji topografia wysp jest fascynująca i niepowtarzalna.

W Parku Narodowym Komodo znajduje się rzadko spotykana różnorodność zwierząt, w tym populacja największego na świecie jaszczura, słynnego smoka z Komodo. Na wyspie zidentyfikowano ponad 150 gatunków ptaków, w tym kakadu siarkowego, gołębie cesarskie, orły bieliki białobrzuche i nogale.

Komodo - Informacje Praktyczne

 • Strefa czasowa: GMT +8
 • Waluta: Rupia indonezyjska (INR)
 • Język: najczęściej używany jest język indonezyjski
 • Woda: Unikaj picia wody z kranu i lodu z niej zrobionego. Zdecyduj się wyłącznie na wodę butelkowaną.
 • Wiza: Wjazd bezwizowy umożliwia pobyt do 30 dni w celach turystycznych, nie może zostać przedłużony, ani zamieniony na inny rodzaj wizy, bez opuszczenia Indonezji. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.
 • Zdrowie: Skontaktuj się z miejscową kliniką szczepień, aby zobaczyć, czego konkretnie potrzebujesz.
 • Komora dekompresyjna: dostępna na Bali. Transport i leczenie w komorze są kosztowne i trudne do zorganizowania. Należy pamiętać o konieczności długich przystanków bezpieczeństwa, nitrox i o odpowiednim, specjalistycznym ubezpieczeniu nurkowym.
 • Kod kraju: +62
 • Elektryczność: Główne kurorty i łodzie safari posiadają 2-pinowe gniazda typu C z 220 woltami.
 • Pogoda: Klimat jest gorący i tropikalny, z temperaturami pomiędzy 25-32°C w zależności od pory roku. Nurkowanie odbywa się przez cały rok, a najlepsze jest między październikiem a kwietniem.
 • Napiwki: Zwyczajowo to około 10% całkowitego rachunku.
 • Zalecenia dotyczące ubioru: W większości przypadków ubranie codzienne jest odpowiednie. Odwiedzając świątynie, pamiętaj, aby zakryć ramiona i nogi do kostek, najlepiej używając sarongu i szarfy. Zalecane są czapki i lekkie ubranie chroniące skórę przed poparzeniem słonecznym.

T+48 61 678 16 68  E biuro@scubatravel.pl   Skype scubatravel.pl

Fabriksgatan 13, 412 50 Gothenburg, Sweden

Nyhetsbrev

Missa inte våra erbjudanden och nyheter.Newsletter

Get the latest news and offers from Scuba Travel