Request
PL EN SV
Zapytaj o ofertę

Kanada

Kanada ma powierzchnię prawie 10 milionów km2. Obejmuje obszar od przylądka Newfoundlands Cape Spear do Long Beach w Kolumbii Brytyjskiej. Jest drugim co do wielkości krajem na świecie, ale ma zaledwie 33 miliony mieszkańców. Ten rzadko zaludniony kraj oferuje więc duże, otwarte przestrzenie, zapierające dech w piersiach krajobrazy i niesamowite bogactwo fauny i flory.
Prowincja Nowa Fundlandia, zajmuje wyspę Nowa Fundlandia, wschodnią część półwyspu Labrador oraz okoliczne mniejsze wyspy. Sama wyspa jest w większości terenem nizinnym o wysokich, klifowych wybrzeżach, natomiast wschodnia część półwyspu Labrador ma charakter bardziej górzysty. Na zachodnim wybrzeżu Nowej Fundlandii położony jest Park Narodowy Gros Morne. Z kolei w Zatoce Bonavista znajduje się Park Narodowy Terra Nova, z malowniczym wybrzeżem poprzecinanym licznymi fiordami. Największym miastem prowincji, a zarazem jej stolicą, jest Saint John's. Nowa Fundlandia zamieszkana była przez niewielką grupę Indian Beothuk. Kontakty Europejczyków z tym rejonem datują się od X wieku, kiedy do Nowej Fundlandii dotarli Wikingowie. Jednak prawdziwym odkrywcą rejonu stał się Johna Cabota. Naturalne piękno wyspy, jej charakter, oraz przyjazność mieszkańców przyciąga coraz większe rzesze zwolenników aktywnego wypoczynku.

Canada travel information

  • Czas: GMT-3.5 (Nowa Fundlandia ma swoją własną strefę czasową)
  • Waluta: dolar kanadyjski (CAD)
  • Język: angielski, francuski
  • Woda: Woda z kranu jest bezpieczna do picia.
  • Wiza: Obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy na pobyt czasowy w celach turystycznych. Wymagany jest tzw. nowy paszport (biometryczny), wydany po 28 sierpnia 2006 roku, oraz rejestracja w systemie ETA na minimum 72 godziny przed wylotem. 
  • Zdrowie: Skontaktuj się z lokalną kliniką medyczną, aby uzyskać aktualne informacje..
  • Komora dekompresyjna: W St John's znajduje się komora dekompresyjna
  • Kod kraju: +1
  • Elektryczność: 110-120V,  gniazda typu B

T+48 61 678 16 68  E biuro@scubatravel.pl   Skype scubatravel.pl

Fabriksgatan 13, 412 50 Gothenburg, Sweden

Nyhetsbrev

Missa inte våra erbjudanden och nyheter.Newsletter

Get the latest news and offers from Scuba Travel