Request
PL EN SV
Zapytaj o ofertę

Safari Nurkowe FAQ

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy mój partner, przyjaciel lub rodzina mogą do mnie dołączyć?

To, czy osoby niebędące nurkami są mile widziane, zależy od preferencji operatora łodzi. Wiele firm z przyjemnością pobierze opłatę za dodatkowego pasażera. Opłata ta w zależności od operatora może wynosić znacznie mniej niż za osobę nurkującą, ale nie musi. Jednakże zastanów się, czy jest to dobry pomysł, czy ta osoba będzie czuła się komfortowo w towarzystwie, które przez cały dzień siedzi w wodzie? Podobnie w przypadku dzieci, pamiętaj, by najpierw wziąć pod uwagę ich komfort i bezpieczeństwo. Będzie tam niewiele źródeł rozrywki, zwłaszcza jeśli są zbyt małe, by nurkować. W zależności od ich doświadczenia i poziomu komfortu w wodzie, wakacje na łodzi nie koniecznie mogą być dobry wyborem na wyjazd rodzinny. Z drugiej strony proponujemy szereg operatorów, którzy potrafią zapewnić niesamowite przeżycia i aktywny wypoczynek dla każdego i oferują trasy oraz atrakcje specjalnie dostosowane do potrzeb całych rodzin.

Transfery - Jak dostać się na łódź w dniu przyjazdu?

Scuba Travel współpracuje z lokalnymi, profesjonalnymi firmami, które spotkają Cię na lotnisku i zapewnią transfer na miejsce.
Po odebraniu bagażu nasz przedstawiciel odprowadzi Cię z lotniska do łodzi, przekazując wszelkie istotne informacje. Na powrocie nasz przedstawiciel zapewni transfer do hotelu oraz następnego dnia na lotnisko. 
W Egipcie przedstawiciel firmy Scuba Travel powita Cię na lotnisku, dostarczy wizę i pomoże podczas kontroli paszportowej

Skąd odpływają egipskie łodzie safari?

Jeżeli podróżujesz na północ i bierzesz udział w klasycznych rejsach, nurkowaniach na wrakach i rafach - łódź wyruszy z Hurghady.

Jeśli podróżujesz na południe (St Johns, Simply the Best, Wyspy Braci), łódź odpływa z Port Ghalib, Marsa Alam lub Hamaty, położonej około 300 km na południe od Hurghady.

Przejazd do Port Ghalib trwa około czterech godzin samochodem (około sześciu do Hamaty).

Co znajduje się w typowym pakiecie wyjazdu na safari nurkowe w Egipcie?

Scuba Travel stara się zawsze uwzględnić wszystko to co niezbędne, tak aby po przybyciu na łódź nie było żadnych niespodzianek. Typowy pakiet safari nurkowego na Morzu Czerwonym zawiera:

• Przelot na trasie Polska - Egipt - Polska.
• Transfery z i na lotnisko.
• Wiza na przylocie (tylko na wyznaczonych lotniskach).
• 6 noclegów, zakwaterowanie na łodzi.
• 1 noc w hotelu lub na łodzi w ostatni dzień, w tym posiłek wieczorny i śniadanie.
• Wszystkie posiłki, przekąski, sok, kawa, herbata, napoje bezalkoholowe i woda na łodzi.
• Wszystkie opłaty parkowe i podatki.
• Butla 12L oraz balast. NITROX (tylko w przypadku kiedy jest wliczony w daną ofertę)

Co nie jest uwzględnione w cenie?

Napoje alkoholowe zakupione na łodzi lub w hotelu, napiwki dla załogi, przekąski / lunch w dniu lotu powrotnego, NITROX (o ile nie jest wliczony w daną ofertę), wypożyczenie sprzętu, kursy nurkowe, upominki i pamiątki dostępne w sklepie pokładowym.

Gdzie spędzę ostatnią noc?

Ostatni wieczór safari po Morzu Czerwonym spędzisz na pokładzie łodzi lub zostaniesz zakwaterowany w pobliskim hotelu (dzielony, wspólny pokój dwuosobowy z niepełnym wyżywieniem). Pokój jednoosobowy jest zarezerwowany tylko jeżeli klient zarezerwował pojedynczą kabinę na łodzi. Rezerwacja kabiny/pokoju jednoosobowego niesie ze sobą dodtakowy koszt.

W przypadku łodzi safari, które rozpoczynają rejsy w odległych lokalizacja (np. Galapagos, Palau itp.), zalecamy, aby klienci zarezerwowali przynajmniej dwie noce hotelowe przed datą rozpoczęcia rejsu i jedną noc po zakończeniu rejsu. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka opóźnień lotu i / lub bagażu.

Czy mogę wypożyczyć sprzęt na miejscu, na pokładzie łodzi nurkowej?

W przypadku wyjazdów typu safari jest niezbędne, aby wcześniej zarezerwować wymagany sprzęt. W przypadku awarii lub utraty sprzętu na pokładzie często znajduje się zapasowy zestaw lub dwa, ale ze względu na ograniczenia przestrzenne nie wszystkie rozmiary i urządzenia mogą być dostępne.
Pamiętaj, Twoja prośba o wypożyczenie sprzętu (uwzględniając rozmiary) musi zostać przekazana do Scuba Travel na co najmniej dwa tygodnie przed odlotem. Wszelkie zapytania odebrane po tym czasie mogą być niepotwierdzone.

T+48 61 678 16 68  E biuro@scubatravel.pl   Skype scubatravel.pl

Fabriksgatan 13, 412 50 Gothenburg, Sweden

Nyhetsbrev

Missa inte våra erbjudanden och nyheter.Newsletter

Get the latest news and offers from Scuba Travel