Request
PL EN SV
Zapytaj o ofertę

FAQ

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy powinienem udostępnić rodzinie lub przyjaciołom informacje o mojej podróży?

Tak, pamiętaj, aby zostawić informacje o przelotach, dane ubezpieczeniowe, numer telefonu do naszego biura najbliższemu członkowi rodziny lub przyjacielowi, który z Tobą w danym czasie nie podróżuje.

Paszport? Czy potrzebuję wizy?

Pamiętaj, aby z wyprzedzeniem dokładnie sprawdzić swój paszport. Upewnij się, że jest ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty powrotu, że jest w całości, nie ma brakujących stron lub nie jest uszkodzony np. zalany. Wizy nie są wymagane w przypadku podróży na okres krótszy niż 30 dni do większości krajów, ale obowiązkiem każdego podróżnego jest samodzielne sprawdzenie informacji wizowych. https://polakzagranica.msz.gov.pl/

W przypadku podróży do Egiptu, koszt wizy zazwyczaj jest wliczony w pakiet. Sprawdź potwierdzenie rezerwacji.

Wizę do Sudanu należy wykupić po przylocie. Pamiętaj, że Sudan nie wyda wizy w przypadku kiedy w paszporcie znajduje się pieczęć z Izraela. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Jeśli twój wyjazd obejmuje przyjazd lub tylko transfer przez USA, musisz posiadać ważną wizę ESTA, aby uzyskać pozwolenie na wjazd. Możesz ubiegać się o wizę poprzez oficjalną stronę ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/
Te same przepisy obowiązują przy wjeździe do lub transfer przez Kanadę, ale wymagana jest osobna wiza. Złóż wniosek o kanadyjską wize ETA tutaj: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta/apply-pl.html

Bagaż. Jaki jest limit i czy mogę dokupić nadbagaż?

Ze względu na coraz częstsze ograniczenia wagi bagażu przez linie lotnicze, każdy bagaż musi rygorystycznie spełniać warunki przewoźnika. Jeżeli potrzebujesz dodatkowego bagażu, chętnie służymy pomocą przy rezerwacji. 
W zależności od linii lotniczej średnia waga bagażu głównego na rejsach długodystansowych wynosi 1 x 20 kg a bagaż podręczny powinien mieścić się w granicach 7-8 kg. Aby sprawdzić ograniczenia bagażu i opłaty, kliknij tutaj.

UWAGA: podróżując do miejsc takich jak Indonezja, często zdarza się, że polecisz kilkoma różnymi liniami lotniczymi. W tym przypadku waga bagażu może się różnić o 10 kg lub więcej. Linia lotnicza, która ma najmniejszą wagę bagażu, jest wytyczną dotyczącą masy na wszystkie przeloty. Jeśli na jednej linii lotniczej dozwolone jest 30kg bagażu, a 20 kg na innej, musisz spakować do 20 kg lub dokupić 10 kg nadbagaż.

Zdrowie, szczepienia, lekarstwa, sytuacje awaryjne?

Scuba Travel zaleca skontaktowanie się z najbliższą kliniką szczepień w celu uzyskania najbardziej szczegółowych informacji. Kliknij tutaj.

Lekarstwa i inne niezbędne środki medyczne. W przypadku lekarstw przepisywanych przez lekarza, koniecznie zrealizuj receptę przed wyjazdem, a także zaopatrz się we wszystko, czego potrzebujesz. Niektóre specyfiki mogą być trudne do znalezienia na miejscu. Jest to szczególnie ważne podczas podróży na łodziach safari. Środki przeciwbólowe, na chorobę lokomocyjną, dolegliwości żołądkowe, a także produkty higieniczne nie zawsze są dostępne, warto je zabrać ze sobą w bagażu.

W przypadku wypadku lub śmierci, Scuba Travel ma przygotowany plan awaryjny, który obejmuje także powiadomienie osób najbliższych. 

Sprzęt do nurkowania - co powinienem zabrać ze sobą?

Jeśli planujesz podczas wakacji nurkowanie z brzegu, cały sprzęt można wypożyczyć na miejscu w dowolnym momencie. Zalecamy wcześniejsze rezerwowanie sprzętu, aby upewnić się, że dostępny jest w Twoim rozmiarze.
Minimalne wyposażenie wymagane dla większości destynacji:

  • Kombinezon mokry (grubość w zależności od temperatury wody) 
  • Jacket lub skrzydło (BCD)
  • Automat z manometrem i alternatywnym źródłem powietrza (octopus)
  • Komputer nurkowy
  • Buty, płetwy, maska, fajka
  • SMB
  • Certyfikat nurkowy, logbook

Malta i Chorwacja - Wiosną przy niższych temperaturach wody zalecamy suchy lub 7mm półsuchy skafander, a także rękawice oraz kaptur.

Morze Czerwone - zazwyczaj wysokie temperatury wody pozwalają na nurkowanie w mokrym skafandrze 3-5mm, całym lub typu “Shorty”. Tym, którzy szybko marzną polecamy pełen mokry skafander 7mm, kaptur (od grudnia do lutego). Rękawiczki nie są dozwolone podczas nurkowania w Morzu Czerwonym.

Filipiny, Malediwy, Indonezja, Malezja, Tobago, Curacao i inne tropikalne kierunki. Tutaj polecamy płetwy otwarte oraz buty z podeszwą, które ochronią Twoje stopy podczas koniecznego wynurzenia i przejścia przez kawałek rafy. Temperatury nie różnią się znacznie od tych w Egipcie i należy stosować te same zalecenia.

Kanada. Nurkowanie w skafandrze suchym jest tutaj normą. W miesiącach letnich w Kanadzie nurkowie noszą niekiedy kombinezony 7mm. Pamiętaj o posiadaniu odpowiednich kwalifikacji niezbędnych do nurkowania w suchym skafandrze.

T+48 61 678 16 68  E biuro@scubatravel.pl   Skype scubatravel.pl

Fabriksgatan 13, 412 50 Gothenburg, Sweden

Nyhetsbrev

Missa inte våra erbjudanden och nyheter.Newsletter

Get the latest news and offers from Scuba Travel